Õendusabi osakond

Õendusabi osakond

Osutame iseseisvat statsionaarset õendusabi kooskõlas Eesti Haigekassa lepinguga.

Iseseisev statsionaarne õendusabi – statsionaaris ööpäevaringselt osutatavad õendusabi teenused, mida osutatakse kroonilist haigust põdeva, ägeda haiguse paranemisperioodis oleva või piiratud funktsionaalse võimekusega patsiendi raviks arsti ettekirjutusel.
Iseseisev statsionaarne õendusabi on seega mõeldud stabiilses seisundis patsiendile, kes ei vaja pidevat arstiabi, kuid kes vajab abi ja raviprotseduure.
Patsient võib sellist abi vajada pärast traumat või rasket haigust, kroonilise haiguse ägenedes, aga ka raskest haigusest tingitud vaevuste leevendamiseks.
Teenusele suunaja on perearst või suunava haigla raviarst/eriarst.
Suunava arsti poolt saab saatekirja alusel määrata patsiendile ka füsioteraapia liikumis-ja tegevusvõimet säilitavat või taastavat ravi. 
Patsiendi enda soovil saame osakonnas pakkuda klassikalise massaazi võimalust 20 eurot/45 min.

Iseseisev statsionaarne õendusabiteenus on piiratud tähtajaga tervishoiuteenus, ravi pikkus sõltub patsiendi ravivajadusest ja tervislikust seisust (keskmiselt 18 päeva).

Õendusabi eesmärgiks on patsiendile parima võimaliku elukvaliteedi/toimetuleku saavutamine/säilitamine.

Statsionaarse õendusabi teenust rahastab Eesti Haigekassa 85% ulatuses. Patsiendi omaosalus on 15% vastavalt Eesti Haigekassa hinnakirjale (kood 2063) s.o.alates 01.aprillist 2024 21,79 eurot/päev. Esimese 10 päeva eest lisandub voodipäeva tasu 2.50 eurot/päev.

Scroll to Top